Hotel Elizabeth prezentoval krásy Trenčína slovenským novinárom a zviditeľnil lokálny cestovný ruch

13.9.2017, MIEROVO. Hotel Elizabeth prezentoval Trenčín a jeho zaujímavosti na prezentácii asociácie Historické Hotely Slovenska slovenským novinárom a tour operátorom. Oceňovaný hotel tak pomohol zviditeľniť miestny turizmus v mnohých médiách po celom Slovensku. V jesennej a zimnej sezóne tak môže Trenčín očakávať zvýšený prílev dovolenkárov. 
 

Slováci viac dovolenkujú doma, mnohí aj v Trenčíne

Globálna geopolitická situácia stále viac zapríčiňuje rast slovenského turizmu. Za posledné tri roky lámal turizmus na Slovensku všetky rekordy. Našu krajinu v poslednej sezóne navštívilo viac ako 5 miliónov turistov. Darilo sa nám lákať dovolenkárov z okolitých krajín, ale aj vzdialenejšie národy. Región strednej Európy predstavoval a stále predstavuje v období utečeneckej krízy a narastajúcich teroristických útokov v obľúbených dovolenkových destináciách bezpečnú a tichú lokalitu, kde turistom hrozí iba minimálne riziko. Jednou z takýchto lokalít je aj Trenčín a práve to odznelo aj na prezentácii, ktorú zorganizovala asociácia Historické Hotely Slovenska.Hotel Elizabeth je jej členom spolu s ďalšími štrnástimi historickými hotelmi z celého Slovenska. 
Prezentácia sa konala 13. septembra v Castel Pension a Restaurant v Mierove len 18 km od Bratislavy. Cieľom prezentácie bolo ukázať Slovákom nielen zaujímavé možnosti ubytovania, ale aj zaujímavé turistické aktivity a oblasti na Slovensku, špecificky
s ohľadom na prichádzajúcu jeseň a zimu. 

HHS združuje 17 hotelov, ktoré spoločne pod jednou hlavičkou robia aj marketing. „Vďaka spoločnému postupu vieme ako sieť ponúknuť zákazníkom viac možností, napríklad darčekové poukážky, ktoré môžu využiť v ktoromkoľvek z hotelov v rámci asociácie,“ prezrádza prezident Historických Hotelov Slovenska PhDr. Ján Svoboda, PhD. Darčekové poukážky majú podľa prezidenta asociácie veľkú obľubu hlavne počas blížiacich sa vianočných sviatkov. 
Prezentácie sa zúčastnili novinári z médií s celoslovenským pokrytím a výstupy z nej sa objavili v niekoľkých slovenských médiách. Články o Trenčíne tak obleteli celú krajinu.


 

Skvelé jedlo, víno, historické slávnosti, ocenenia a zaujímavé kuriozity

Členské hotely HHS sa môžu pýšiť mnohými prvenstvami. Väčšina z nich sa pravidelne objavuje v rebríčkoch výborne hodnotených reštaurácií, napr. TOP TREND Reštaurácie. Jedným z lákadiel je teda vysoká gastronómia a umenie skvelých a skúsených šéfkuchárov.Veľkou témou bola aj spokojnosť zákazníkov, o ktorej zasa hovoria európske aj svetové ocenenia. Hotel Elizabeth bol v minulosti viacnásobným výhercom prestížneho ocenenia Historic Hotels of Europe v kategórii Najlepší mestský historický hotel v rámci celej Európy. Prezentáciu osobne viedol prezident asociácie PhDr. Ján Svoboda, PhD, ktorý je tiež držiteľom titulu Hotelier roka.
Keďže prezentácia bola orientovaná najmä na blížiacu sa jesennú a zimnú sezónu, Hotel Elizabeth zviditeľnil miestnu vysokú gastronómiu a možnosti potuliek za históriou. Hotel sídli priamo pod stredovekým trenčianskym hradom a priamo z jeho okien možno obdivovať 2000-ročný rímsky nápis vytesaný do hradnej skaly. Po historickej prechádzke mestom po stopách Omara a Fatimy si dovolenkári môžu oddýchnuť v rímskom wellnesse hotela s názvom Caracalla Spa. 
 

Viac o Asociácii HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA

Asociácia HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA je unikátne združenie hotelov sídliacich v historických budovách, zámkoch a kaštieľoch Slovenska. HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA predstavujú zoskupenie tých najexkluzívnejších ubytovacích zariadení v krajine. Stelesňuje históriu architektúry, tradície a kultúru slovenského národa. Cieľom hotelierov je okrem zachovania týchto hodnôt predovšetkým poskytnutie kvalitných služieb a sprostredkovanie zážitku z každého momentu stráveného v niektorom
z luxusných historických ubytovaní s vysokou gastronómiou. Asociácia má 15 členov zo všetkých regiónov Slovenska.