• $_banner
  • $_banner
  • $_banner

Charakteristika masáží

Klasická masáž

 

Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov. Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly prípadne kĺby. 

 

Masáź hlavy teplým olejom

 

Táto úžasná masáž uvoľňuje napätie a stres, ktorý je už pomaly bežnou súčasťou nášho života. Okrem toho má priaznivé účinky aj proti únave, nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Masáž hlavy je užitočná preto, lebo sa masírujú hlavne dôležité energetické centrá. Má antimigrenózny účinok.

 

reflexná masáž chodidiel

 

Reflexnou masážou stimulujeme zóny (reflexné body) na chodidlách. Reflexná masáž chodidiel je dobrá nielen na diagnostiku zdravotných problémov, ale slúži aj na rýchlu pomoc organizmu, ako sú bolesti žalúdka, migrény alebo tráviace ťažkosti. Či už trpíte chronickou alebo akútnou chorobou alebo jednoducho len hľadáte cestu k zníženiu napätia, reflexná masáž môže byť odpoveďou na Váš problém.

 

 

lymfodrenážna masáž

 

Lymfodrenážna masáž spôsobuje rýchlejšie odplavenie škodlivých látok z tela. Použitím tejto techniky sa napomáha k odtoku lymfy a tým zmierňuje opuchy. Z kozmetického uhla pohľadu je využívaná ako prevencia proti vzniku celulitídy  a únave nôh, formuje postavu a zlepšuje kvalitu pokožky. 

 

 

Masáž lávovými kameňmi

 

Celotelová olejová masáž za použitia pravých lávových kameňov zbieraných z riek v okolí sopiek v Južnej Amerike. Táto masáž využíva prírodnú silu. Kamene prehrievajú, energetizujú svaly, meridiány a reflexné zóny, pomocou energie z hlbín zeme. Masáž lávovými kameňmi je ideálna pri napätí, bolesti svalstva po cvičení, práci, no aj pri dlhodobom sedení v jednej strnulej polohe.

 

havajská lomi-lomi masáž

 

Havajská masáž je označovanou za perlu medzi masážami. Lomi-Lomi je relaxačná masáž, kde sa používajú špeciálne havajské techniky v spojení esenciálnych olejov. Je založená na rytmických technikách, používaní prstov, dlaní, lakťov a hlavne predlaktí. Blahodarne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, hlboko relaxuje a harmonizuje. Odstraňuje svalovú bolesť únavu a napätie. Uvoľňuje kĺbne spojenia a pomáha k detoxikácií celého organizmu.

 

detoxikačná medová masáž

 

Medová masáž je príjemnou relaxáciou po náročnom a stresujúcom dni. Dokáže telo zbaviť škodlivých látok a vďaka nej sa liečia predovšetkým tzv civilizačné choroby. Liečivá sila včelieho medu pôsobí cez pokožku priamo na reflexné zóny chrbta a dochádza tak k stimulovaniu činnosti všetkých orgánov tela.  Masáž má detoxidačný účinok, uvoľňuje z tela usadeniny, ktoré sa v priebehu rokov nahromadili zo životného prostredia, potravín a liekov. Masáž má výborné účinky na pleť a silne oživuje celý organizmus.

 

aromaterapeutická masáž

 

Aromaterapeutická masáž je spojením klasickej masáže s aromaterapiou. Je pohladením nielen pre vaše zmysly. Príjemné dotyky i vôňa pôsobia doslova ako balzam na telo i dušu. Dokážu priniesť relax a uvoľnenie celému telu. Tak ako sa uvoľní telo upokojí sa aj vaša myseľ. Hlavnou zložkou aromaterapie sú éterické oleje. Kvalitné oleje obohatené o koncentrované  účinné látky aromatických i liečivých rastlín.