Masáže - Hotel Elizabeth Trenčín

Masáže

Masáže

Vyberte si typ masáže, na ktorý máte práve náladu

Klasická masáž

Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov. Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly prípadne kĺby.

Masáž hlavy teplým olejom

Táto úžasná masáž uvoľňuje napätie a stres, ktorý je už pomaly bežnou súčasťou nášho života. Okrem toho má priaznivé účinky aj proti únave, nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Masáž hlavy je užitočná preto, lebo sa masírujú hlavne dôležité energetické centrá. Má antimigrenózny účinok.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexnou masážou stimulujeme zóny (reflexné body) na chodidlách. Reflexná masáž chodidiel je dobrá nielen na diagnostiku zdravotných problémov, ale slúži aj na rýchlu pomoc organizmu, ako sú bolesti žalúdka, migrény alebo tráviace ťažkosti. Či už trpíte chronickou alebo akútnou chorobou alebo jednoducho len hľadáte cestu k zníženiu napätia, reflexná masáž môže byť odpoveďou na Váš problém.

Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž spôsobuje rýchlejšie odplavenie škodlivých látok z tela. Použitím tejto techniky sa napomáha k odtoku lymfy a tým zmierňuje opuchy. Z kozmetického uhla pohľadu je využívaná ako prevencia proti vzniku celulitídy a únave nôh, formuje postavu a zlepšuje kvalitu pokožky.

Náš masážový areál

Masáž lávovými kameňmi

Celotelová olejová masáž za použitia pravých lávových kameňov zbieraných z riek v okolí sopiek v Južnej Amerike. Táto masáž využíva prírodnú silu. Kamene prehrievajú, energetizujú svaly, meridiány a reflexné zóny, pomocou energie z hlbín zeme. Masáž lávovými kameňmi je ideálna pri napätí, bolesti svalstva po cvičení, práci, no aj pri dlhodobom sedení v jednej strnulej polohe.

Havajská lomi-lomi masáž

Havajská masáž je označovanou za perlu medzi masážami. Lomi-Lomi je relaxačná masáž, kde sa používajú špeciálne havajské techniky v spojení esenciálnych olejov. Je založená na rytmických technikách, používaní prstov, dlaní, lakťov a hlavne predlaktí. Blahodarne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, hlboko relaxuje a harmonizuje. Odstraňuje svalovú bolesť únavu a napätie. Uvoľňuje kĺbne spojenia a pomáha k detoxikácií celého organizmu.

Detoxikačná medová masáž

Dokáže telo zbaviť škodlivých látok a vďaka nej sa liečia predovšetkým tzv civilizačné choroby. Liečivá sila včelieho medu pôsobí cez pokožku priamo na reflexné zóny chrbta a dochádza tak k stimulovaniu činnosti všetkých orgánov tela. Masáž má detoxidačný účinok, uvoľňuje z tela usadeniny, ktoré sa v priebehu rokov nahromadili zo životného prostredia, potravín a liekov. Masáž má výborné účinky na pleť a silne oživuje celý organizmus.

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž je spojením klasickej masáže s aromaterapiou. Je pohladením nielen pre vaše zmysly. Príjemné dotyky i vôňa pôsobia doslova ako balzam na telo i dušu. Dokážu priniesť relax a uvoľnenie celému telu. Tak ako sa uvoľní telo upokojí sa aj vaša myseľ. Hlavnou zložkou aromaterapie sú éterické oleje. Kvalitné oleje obohatené o koncentrované účinné látky aromatických i liečivých rastlín.

Shiatsu masáž

V preklade tlak prstom. Je to tradičná japonská masáž. Robíme ju bez oleja, cez vhodné pohodlné oblečenie, klient sa neodhaluje. Je rytmická, masíruje sa celé telo v rôznych polohách. Orientuje sa na človeka ako celok. Účinkuje do hĺbky, harmonizuje, uvoľňuje prúdenie energie v tele. Vytvára priaznivé podmienky v tele, a tým aj priestor pre harmóniu tela a duše. Hľadá a ošetruje miesta na tele kde sa mu nedostáva životnej sily. Je potrebné si priniesť pohodlné oblečenie.

Kranoisakrálna biodynamika

"Kraniosakrálna biodynamika" sa zaoberá zdravím klienta, jeho celkovým stavom, vrodenou schopnosťou uzdraviť sa. Na klienta orientovaný prístup podporuje ozdravný proces, pomáha človeku dať sa "dohromady", zjednocuje telo a myseľ. Pomáha pri rôznych problémoch, ktoré dnes prináša život, či už sú to bolesti tela, únava alebo strasti mysle. Načúva klientovi, podporuje, hľadá zdroje sily, ktoré potrebujeme k opätovnému získaniu rovnováhy, čiže zdravia. Používame najmä jemný zjednocujúci kontakt, i keď to nieje masáž, sme v kontakte. Proces uzdravenia začína v tichu a kľude. Ošetrenie zpravidla prebieha v leže na chrbte, klient zostáva oblečený a staráme sa o jeho komfort a bezpečie. Je potrebné si priniesť pohodlné oblečenie.

Dornová metóda + Breussová masáž

Pracuje s pozíciou kostí a kĺbov podľa stanoveného postupu a pravidiel. Pomáha klientovi hľadať cestu k svojmu zdravšiemu nastaveniu pohybovej sústavy, k pôvodnému držaniu tela, čoho dôsledkom je aj nové nastavenie systému klienta ako celku. Ošetrenie prebieha za spolupráce klienta. Može byť aj bolestivé, náročnejšie. "Za odmenu" klient na záver dostáva masáž chrbta podľa Breussa, veľmi príjemnú a relaxačnú. Je potrebné si priniesť pohodlné oblečenie.

Thalgo - polynézsky spa rituál

Exotická cesta po 4 ostrovoch Francúzskej Polynézie. 4 kroky maximálnej relaxácie a zmyselnosti. Oddajte sa vôni vanilky, kokosu, uvoľnite svoje telo v lagúnovom kúpeli a rozmaznávajte sa masážou Mahana zrodenou z polynézskej kultúry, kde sa používa Monoi olej a zahriate vrecúška Tuiponos a peeling z vlákna kokosového orecha.

1. Zastávka na ostrove vanilky Taháa

Exotický peeling s vôňnou vanilky a kokosu.

2. Zastávka na ostrove Lagún Manihi

Kde sa telo uvoľní v lagúnovom kúpeli, poskytujúcej extrémne nekonečnú relaxáciu vďaka šumivým tabletám.

3. Zastávka na ostrove bieleho piesku Bora Bora

Mahana masáž – účinná masáž pôsobiaca do hĺbky svalov, vykonávaná Manoi olejčekom a vrecúškami Tuiponos.

4. Zastávka – cesta končí na posvätnom ostrove Baiatea

Telo je očistené, hydratované a zrelaxované. Finálny počin je posilnenie dokonalým dotykom posvätného oleja, ktorý zanecháva jemné trblietky na tele. Trvanie ošetrenia: 90 min /1-2-3-4 zastávka/.

Rituál formovania postavy

Vysoko účinné nápravné ošetrenie na formovanie postavy. Nová technológia je zameraná na spevnenie pokožky a zmiernenie celulitídy.Rituál pozostáva z aplikácie zábalu s aktívnym kyslíkom, špeciálnej masáže ´perfect sculpt´ a záverečnej aplikácie krému na zoštíhlenie a spevnenie.

 Aktívne látky:
  • Komplex z morského silicia – podporuje odburávanie tukov
  • Komplex z planktónu – okysličuje pokožku a bojuje proti tvorbe tukových zásob
  • Sculptolift – lifting pokožky
  • Vektorizovaný kyslík – okysličuje pokožku

Výživný Cold Cream Marine rituál

Ošetrenie je určené osobám so suchou a veľmi suchou pokožkou. Rituál pozostáva z 10 minútového zábalu , kedy prebieha masáž hlavy, potom je 45 minútová relaxačná celotelová masáž vrátane masáže rúk a chodidiel Cold Cream balzamom, ktorý rozmaznáva vaše zmysly vôňou cédrového dreva, zelených listov, zeleného jablka a broskyne.Cold cream marine obsahuje riasový vosk, olej z mikrorias, modrú miazgu oceánu bohatú na minerály a stopové prvky pre doplnenie lipidov do pokožky, bambucké maslo, maslo Capuacu, olej zo semien maracuje a panenský olej z borytu farbiarskeho pre výživu a hydratáciu.