Ocenenia a referencie

Hotelierom roka 2018 sa stal riaditeľ hotela Elizabeth Tiago Vigano

Ako vnímate svoje víťazstvo v súťaži? Čo pre vás znamená ocenenie Hotelier roka?

„Samozrejme to pre mňa znamená veľmi veľa. Pre mňa ako Brazílčana, ktorý je na Slovensku 10 rokov, to bolo samozrejme aj veľkým prekvapením. Avšak tu môžeme vidieť, že človek, ktorý tvrdo pracuje a robí to, čo má rád a robí svoju prácu srdcom, dokáže dosiahnuť akýkoľvek cieľ. Dôležité je aj to, že mám naozaj skvelý tím, bez ktorého by ten hotel nefungoval. Toto prestížne ocenenie som získal kvôli nim a patrí celému hotelu.“

Best City Hotel in Slovakia 2018 pre Hotel Elizabeth!

Ocenenie za Najlepší mestský hotel v regióne prevzal z rúk Marinique De Wet, zakladateľky Haute Grandeur, Jan Svoboda, konateľ Hotela Elizabeth v Trenčíne.

„Ocenenie pre Hotel Elizabeth v takej silnej konkurencii globálnych značiek považujeme za skvelú reklamu nielen pre mesto Trenčín, ale aj Slovenska ako destinácie hodnej návštevy, kde je možné nájsť kvalitné hotely s adekvátnymi službami“, vyjadril sa Jan Svoboda po prevzatí ocenenia.

TOP 10 najobľúbenejší hotel na Slovensku

Hotel Elizabeth sa stal víťazom TOP 10 najobľúbenejší hotel na Slovensku. Travellers Choice 2018 od Trip Advisor.

World Luxury Award 2016 pre Hotel Elizabeth !

V poslednú októbrovú sobotu sa v katarskej Dohe udeľovali ocenenie pre tie najlepšie hotely na svete. Svoje želiezko v ohni mal aj slovenský zástupca – hotel Elizabeth z Trenčína, ktorý už v minulosti získal národné a európske ocenenia – Hoteliér roka 2016, Najlepší mestský historický hotel Európy 2016 a Najlepší historický hotel so zákazníckym servisom v Európe 2015.

Tentokrát sa hotelu Elizabeth podarilo premeniť nomináciu na svetové ocenenie, World Luxury Hotel Award 2016 v kategórii Romantic Hotel – regional winner. Z celkových viac ako 600 nominácií je to veľký úspech. Hlasovali návštevníci z celého sveta a odborná porota v troch kolách.

Na slávnostnom galavečere, ktorý sa konal v Dohe ocenenie prevzal generálny riaditeľ hotela Elizabeth – Ján Svoboda.

„Toto ocenenie je akýmsi vyvrcholením nášho podnikania v hotelovej branži, keďže sme už dosiahli úspechy na národnej a európskej úrovni. Samozrejme tým naša misia nekončí, ale práve naopak začína ďaľšia éra poskytovania kvalitných služieb a inovácie v produktovom portfóliu. Zároveň je to dôkaz toho, že aj malá krajina ako Slovensko môže konkurovať tradičným destináciám čo do kvality v poskytovaní služieb“.

Veľký deň pre Hotel Elizabeth v Trenčíne ale aj pre slovenské hoteliérstvo

Z Francúzska prichádza na Slovensko po množstve negatívnych správ aj jedna pozitívna. Počas zasadnutia Historic Hotels of Europe na zámku Chateau de l’Epinay prebehlo udeľovanie cien najlepším historickým hotelom v Európe na rok 2016. Celkovo bolo vyhodnotených 10 kategórií, hlasovania sa zúčastnili hoteloví hostia z celého sveta, v nominácii bolo viac ako 500 hotelov.

Svoje zastúpenie tu mali aj Historické hotely Slovenska, ktoré sa v nomináciách objavili hneď niekoľkokrát. Historic Hotels of Europe Awards je najvýznamnejšie ocenenie, ktoré môže historický hotel získať.

V nomináciách sa ocitli 2 slovenské hotely, Grandhotel Praha z Tatranskej Lomnici skončil tretí v kategórii Best Historic Spa Hotel of Europe, trenčiansky Hotel Elizabeth sa objavil v troch kategóriách: tretie miesto za Best Customer Care Historic Hotel of Europe a štvrté miesto v kategórii Best Adventure Historic Hotel of Europe vďaka dobovým hostinám na trenčianskom hrade. Najhodnotnejšie ale bolo hodnotenie v tretej kategórií Best Historic City Hotel of Europe, kde získal prvenstvo, čo je skvelá správa nielen pre Trenčín, ale pre celé Slovensko, ktoré sa môže pochváliť kvalitnými službami v oblasti hotelierstva. Cenu prevzal hotelový manažér Tiago Locatelli Vigano, z ocenenia mal radosť aj prezident asociácie Historické hotely Slovenska Ján Svoboda, ktorý sa zúčastnil na vyhlasovaní.

„Toto ocenenie je výsledkom práce celého kolektívu, ale aj architektov, ktorý dali hotelu pri rekonštrukcii novú tvár, no zároveň zachovali originálne prvky. Klienti oceňujú najmä kvalitný servis ale i prostredie hotela“, povedal riaditeľ hotela Tiago Loctelli Vigano.

 

Podľa Jána Svobodu je ocenenie ešte významnejšie najmä preto, že Hotelu Elizabeth sa podarilo skórovať 2 roky po sebe, vlani to bolo prvé miesto za Najlepší zákaznický servis v Európe a teraz ako Najlepší mestský historický hotel Európy. „Na rozdiel od michelinských ocenení, ktoré dnes už vlastnia stovky reštaurácií,  je cena Historic Hotels of Europe vzácnejšia preto, lebo ročne toto ocenenie získa iba 10 hotelov, a ak sa niekomu podarí umiestniť 2 roky po sebe na prvom mieste, je to znak kvality a profesionálnej práce“, povedal Ján Svoboda, prezident asociácie Historické hotely Slovenka.

Hotel Elizabeth bol otvorený v septembri 2012 po takmer dvojročnej rekonštrukcii. Ponúka 78 komfortných izieb, wellness Caracalla spa, secesnú kaviareň Sisi a originálnu reštauráciu Elizabeth. Kongresové priestory hotela sú variabilné a vhodné aj na usporiadanie svadieb a iných spoločenských akcií. Prevádzkovateľom hotela je Skupina SYNOT, ktorého zakladateľom je Ivo Valenta.

 

Tlačová správa | 18.11.2015

Hotel Elizabeth je najlepším mestským hotelom na Slovensku

Prestížny ekonomický týždenník TREND dnes uverejnil najsledovanejšie hodnotenie hotelov na Slovensku. Napriek krátkemu trvaniu prevádzky Hotel Elizabeth zaznamenal hneď niekoľko úspechov.

V kategórii Najlepšie hotely Slovenska skončil na 11. mieste, vyrovnal sa tak aj konkurencii 5* hotelov, v kategórii 4* skončil na 6. mieste. V kategórii Top hodnota pre zákazníka skončil na 7. mieste.

Najväčším úspechom Hotela Elizabeth je však 1. miesto v kategórii Najlepší mestský hotel na Slovensku.

„Veľmi si vážime hodnotenie odbornej komisie týždenníka TREND. Aj keď hotel funguje iba niekoľko mesiacov, sme radi, že nastavené štandardy kvality splnili očakávania našich zákazníkov a najväčším úspechom sú pre nás lojálni zákazníci“, vyjadril sa Jan Svoboda, generálny riaditeľ hotela Elizabeth.

Hotel Elizabeth bol otvorený v septembri 2012 po takmer dvojročnej rekonštrukcii. Ponúka 78 komfortných izieb, wellness Caracalla spa, secesnú kaviareň Sisi a originálnu reštauráciu Elizabeth. Kongresové priestory hotela sú variabilné a vhodné aj na usporiadanie svadieb a iných spoločenských akcií. Prevádzkovateľom hotela je Holding SYNOT, ktorého zakladateľom je Ivo Valenta.

Tlačová správa | 25.04.2013

Je najlepším historickým hotelom Európy 2015

Hotel Elizabeth v Trenčíne dnes hostil slávnostné udelenie cien nejlepším historickým hotelom Európy. Súčastne sa stal víťazom jednej z kategórií tejto prestížnej súťaže. Nominovaní hostia z celého sveta totiž práve hotel Elizabeth zvolili hotelom, ktorý poskytuje najlepší zákaznicky servis.


„Sme veľmi príjemne prekvapení európskym ocenením za nami poskytované služby. Neni to pocta len pre náš hotel, ale tiež pre celé Slovensko. Aj toto je totiž krok, ktorým búrame bariery a predsudky o kvalite poskytovaných služieb na Slovensku,“ uviedol riaditeľ hotelu a súčasne prezident Asociácie historických hotelov Slovenska, Jan Svoboda

Hotel Elizabeth tak svojim víťazstvom dokázal, že hosťom poskytuje vynikajúci komfort, skvelú gastrónomiu a obetavý personál.

 „Od doby, keď bol v roku 2012 tento hotel zrekonštruovaný, tak se zmenil nie len on, ale aj život v meste. Sme na tento hotel veľmi pyšní a sme radi, že nám robí dobré meno v celom svete,“ uviedol primátor mesta Trenčín, Richard Rybníček.

Slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže sa zúčastnili hostia z celej Európy. Tí sa zhodli na tom, že je třeba sa o historické hotely starať tak, aby zostali odkazy minulosti spolu so součastnosťou zachované, ako dar pre budúcu generáciu.

 „Počet tohtoročných kandidátov na ocenenie predčil všetky naše očakávania a je to pre nás veľká pocta. Vo veľkom množstve historických hotelov neni žiadny rovnaký, každý má svoju dušu, jedinečnosť a príbeh. Vážíme si každého z nich,“ uviedla Barbara Avdis, prezidentka Historických hotelov Európy.

Secesný hotel Elizabeth je legendou slovenského hotelierstva.  Pochádza z roku 1902. V roku 2012 skončila jeho dva roky trvajúca, rozsiahla rekonštrukcia, ktorá si vyžiadala približne 15 miliónov Eur (z toho 3,9 miliónov pochádzalo z prostriedkov EU). Hotel sa súčasne premenoval z pôvodného názvu Tatra práve na Elizabeth.

Od svojho znovuotvorenia, hostil už radu významných osobností, vrátane prezidentov, vlád a dalších slavných osobností, napríklad z oblasti hudby či športu.

Turisti tu môžu obdivovať tiež rímský nápis, pochádzajúci  z roku 179 n.l., ktorý je umiestnený na hradnej skale.