DANIEL MAREK
Svieža, progresívna a lokálna kuchyňa s dôrazom na sezónnosť, emóciu a zážitok z jedla.

Lokálna, tradičná, no zároveň inovatívna s dôrazom na čerstvosť a sezónnosť, taká je kuchyňa Hotela Elizabeth, ktorej začal od mája 2022 kraľovať Executive chef Daniel Marek.

"Moje kulinárske začiatky siahajú až do kuchyne mojej babky, inšpiráciu stať sa kuchárom som pochytil od svojho brata." Prezradil nám Executive chef Hotela Elizabeth.

Daniel začal naberať cennú prax už počas stredoškolského štúdia, na začiatku pracoval vo svojom rodnom meste v Dubnici nad Váhom, kde sa stretol so šéfkuchárom Vojtom Artzom. Ako jeho asistent sa podieľal na vedení školy varenia či súkromných kurzov varenia.

Cieľavedomý Daniel mal vždy vysoké ciele a vo svojich 25 rokoch sa videl na inom mieste. Práve v tomto čase sa dozvedel o ponuke od uznávaného šéfkuchára Jarda Žideka. Hoci stres a rešpekt z pozície prevládali, Daniel sa stal súčasťou kuchyne prestížnej reštaurácie Albrecht v Bratislave. Postupnými krokmi, tvrdou prácou na každej pozícii v kuchyni sa Daniel nielenže stal zástupcom šéfkuchára, ale neskôr na odporúčanie samotného Jarda Žideka prevzal pozíciu šéfkuchára.

Systematická práca Daniela Mareka prinášala svoje ovocie. Daniel sa môže pýšiť ocenením Gurman Awards, kde sa umiestnil na druhom mieste v kategórii Top šéfkuchárov 2018 a ocenením Top trend šéfkuchári 2019.

Úspešne rozbehnutá kariéra jedného z top šéfkuchárov na Slovensku Daniela Mareka nabrala nový smer pri narodení dcérky. Volanie vrátiť sa domov bolo čoraz silnejšie a Daniel presunul svoje pracovné aktivity do rodnej Dubnice nad Váhom. Ako šéfkuchár v reštaurácii Elite získal už po roku jej fungovania ocenenie jednej z Top 5 hotelových reštaurácii na Slovensku a Daniel sa mohol pýšiť umiestnením v Top 10 najlepších šéfkuchárov na Slovensku.

Neskôr svoje pracovné skúsenosti využil pri otvorení Baske Villa v Trenčianskych Tepliciach, kde sa uchádzal na pozíciu kuchára. Avšak po príprave degustačného menu bolo rozhodnuté a Daniel pôsobil 1 rok ako šéfkuchár v Trenčianskych Tepliciach.

Na dobré si treba počkať a ako sám Daniel hovorí: " Keď som uvidel ponuku na pozíciu Executive chefa do Hotela Elizabeth, bolo rozhodnuté."

My sa tomuto rozhodnutiu veľmi tešíme, Daniela vítame a tešíme sa na každý návrh z jeho dielne, ktorý je jedným fantastickým gastronomickým zážitkom, zážitkom nielen pre chuť, ale aj pre oko.