HISTÓRIA HOTELA
Objavte históriu jedinečného Hotela Elizabeth****

Príbeh hotela

Hotel Elizabeth, pôvodne nazývaný "Erszebet Szalo", bol postavený barónom Arminom Popperom. Svoju činnosť začala 1. januára 1902 a okamžite sa stala súčasťou spoločenského a kultúrneho života mesta Trenčín. V roku 1921 bol hotel premenovaný na Hotel Tatra. Šľachta sa tu stretla s dokonalým komfortom a službami viedenských zariadení. Rok 2001 bol pre hotel jedinečný, oslávila svoje 100. výročie. Od roku 2010 do roku 2012 prešiel hotel rozsiahlou rekonštrukciou na moderný obchodný a wellness hotel, ktorý zaujme aj najnáročnejšiu obchodnú klientelu a zároveň si zachová pôvodné čaro secesnej architektúry a jedinečnú historickú atmosféru.

Staré meno, nový vzhľad

Rok 2001 bol pre hotel výnimočný - znamenal 100. výročie jeho výstavby. Hotel bol v rokoch1987 až 1994 zatvorený pre rozsiahle renovačné práce. Po konečnom otvorení dverí boli hostia príjemne prekvapení svojou výnimočnou historickou atmosférou. Táto komplexná renovácia ešte viac umocnila prekrásnu secesnú architektúru. Ďalšia veľká renovácia sa uskutočnila v roku 2010 a trvalo dva roky. Nový štýlový obchodný vzhľad vyhovuje hotelu veľmi dobre a poteší aj tých najnáročnejších hostí. Po opätovnom otvorení dostal hotel svoje staré meno - Hotel Elizabeth, aby ďalej propagoval svoju dôležitú úlohu v meste Trenčín.

Symbol histórie

Keď budete z vyhliadkovej terasy hotela alebo z reštaurácie Elizabeth pozorovať na hradnej skale unikátny, takmer 2000 rokov starý rímsky nápis, dokonale pochopíte hlavnú ideu hotela: Tam, kde sa história snúbi s modernosťou.