OCENENIE
Heritage Hotels of Europe Awards 2022 - 1. miesto

Úroveň špičkových slovenských hotelov je porovnateľná so zahraničím - potvrdilo to aj udeľovanie cien Heritage Hotels of Europe 2022, kde hotely z asociácie Historických hotelov Slovenska zvíťazili v troch kategóriách zo siedmich a k tomu obsadili dve druhé a dve tretie miesta. Slávnosť sa konala cez víkend v Castle Hotel Szidónia v Maďarsku.

Hotel Elizabeth v Trenčíne sa presadil v kategórii "Heritage & Design" a porota v ňom ocenila ako môžu tradícia a modernosť harmonicky žiť vedľa seba. Secesný štýl spolu s moderným dizajnom a technológiami vytvára unikátnu atmosféru, v ktorej sa hostia cítia výborne.

Ocenenia Heritage Hotels of Europe sa udeľujú výnimočným hotelom medzi európskymi historickými hotelmi a je to ocenenie všetkých ľudí, ktorí sú dušou týchto výnimočných stavieb.

Udeľuje ich každoročne organizácia Heritage Hotels of Europe, čo je federácia hotelových asociácií a historických nehnuteľností z viacerých krajín Európy. Každé zariadenie z niekoľkých krajín, ktorú nominovala verejnosť, hodnotila 7-členná komisia a do úvahy sa brali aj hodnotenia hostí. Oceňovalo sa v siedmich kategóriách - dizajn, wellness, gastronómia, pohostinnosť, kultúra, romantika, ako aj hostiteľ roka.