TRADIČNÉ PODUJATIA
Aktuálne a pravidelné akcie a podujatia v Trenčíne

Neviete kam vyraziť za kultúrou? Na tejto stránke nájdete stručný prehľad najzaujímavejších kultúrnych a spoločenských podujatí, ktoré sa konajú v Trenčíne a jeho blízkom okolí. Veľkou výhodou historického Hotela Elizabeth je výnimočná a atraktívna poloha priamo pod stredovekým hradom, v pešej dostupnosti centra mesta Trenčín.

Sezónu kultúrnych podujatí v Trenčíne otvára Trenčiansky majáles, ktorý sa spája s tradičným stavaním mája a oslavami na Mierovom námestí. Najvýznamnejšou udalosťou v Trenčíne je obľúbený multižánrový festival POHODA, ktorý sa koná začiatkom júla na trenčianskom letisku a každý rok ho navštívi 30 000 návštevníkov.

Počas leta sa každý piatok konajú hudobné pikniky na tráve s uvoľnenou rodinnou atmosférou, nedeľné popoludňajšie koncerty na námestí aj divadielka pre deti. Začiatok septembra sa spája s folklórnym festivalom Pri Trenčianskej bráne, na ktorom nechýba ani tradičný remeselný jarmok.

V predvianočnom období sa na Mierovom námestí stretávajú rodiny, priatelia, známi a spolu si užívajú vianočnú atmosféru a Čaro Vianoc pod hradom. K tomu, samozrejme, patrí aj vítanie Mikuláša, vianočné vystúpenia koledníkov, varenie tradičnej kapustnice a remeselný jarmok s originálnymi darčekmi.