POLOHA

Jedno z troch najstarších slovenských miest

Trenčín rozkladajúci sa pod slávnym Trenčianskym hradom je mestom s bohatou históriou. Patrí medzi najvýznamnejšie mestá Slovenska s bohatým kultúrnym a spoločenským životom. Dominantou mesta a celého Považia je Trenčiansky hrad, v ktorom sa počas roka organizujú rôzne koncerty, stredoveké hry a atraktívne nočné prehliadky. Hrad preslávil najmä jeho najmocnejší majiteľ Matúš Čák Trenčiansky, nazývaný aj "Pán Váhu a Tatier". Azda najznámejšia je 80 m hlboká Studňa lásky.

Pamiatky v historickom centre mesta sú súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie. Rímska vojenská osada Laugaricio je najsevernejším dokladom expanzie rímskych légií cisára Marca Aurélia v oblasti strednej Európy. Nápis na strmej stene trenčianskej hradnej skaly vytesaný na pamiatku víťazstva nad Kvádmi v roku 179 je dnes návštevníkom prístupný z preskleného výklenku Hotela Elizabeth. Ku najvýznamnejším pamiatkam mesta Trenčín je to z hotela na skok.

Hotel Elizabeth, pôvodne nazývaný "ErszebetSzalo", bol postavený barónom ArminomPopperom. Svoju činnosť začal 1. januára 1902 a okamžite sa stal súčasťou spoločenského a kultúrneho života mesta Trenčín. V roku 1921 bol hotel premenovaný na Hotel Tatra. Šľachta sa tu stretla s dokonalým komfortom a službami viedenských zariadení. Rok 2001 bol pre hotel jedinečný; oslávila svoje 100. výročie. Hotel prešiel rozsiahlou rekonštrukciou v rokoch 1987 a 1994, keď opäť otvoril svoje dvere hosťom.

Od roku 2010 do roku 2012 prešiel hotel rozsiahlou rekonštrukciou na moderný obchodný a wellness hotel, ktorý zaujme aj najnáročnejšiu obchodnú klientelu a zároveň si zachová pôvodné čaro secesnej architektúry a jedinečnú historickú atmosféru. Keď budete z vyhliadkovej terasy hotela alebo z reštaurácie Elizabeth pozorovať na hradnej skale unikátny, takmer 2000 rokov starý rímsky nápis, dokonale pochopíte hlavnú ideu hotela: Tam, kde sa história snúbi s modernosťou.